Jdi na obsah Jdi na menu
 


Válečná stezka

6. 6. 2008

Dlouhá chvíle a pozkoušková deprese,mě donutila věnovat se Pitce. Jelikož jsme byli domluveni s kámošem, že půjdeme někam na výlet kolem Harty a okoupeme se,těšil jsem se že si malá zaplave a utahá se. Odpoledne a večer jsem chtěl mít totiž volno,a to nejen kvůli mým tělesným požitkům a uspokojení libida (v hospodě,nad džbánkem lahodné pěnivé zrzky),ale hlavně proto, že se po 10 dnech vraceli naší ze Švjcar ,tak jsem musel uklidit všechny lahváře a vysát psí chlupy z toho jak jsme se s malou pelešili v obýváku na gauči. Jenže se vyskytla nějak chyba v Matrixu a ještě v 11 jsem byl doma a ticho po pěšině… tak jsme začal špekulovat kam vyrazíme. Pořád zde byla možnost jit na Hartu,ale nebylo úplně košér teplo tak jsem nakonec jen jel do Bruntálu pro munici a vyrazil jsem pod Annaberg do lesa. Protože jsem kluk šikovná a lesem odkojený zálesák tak jsme si namalovat mapu. Obkresloval jsem ji z webových map (www.mapy.cz) a myslím,že se mi celkem aji povedla, však se můžete sami mrknout :

Obrazek

Vytyčil jsem si trasu cesty a několik zajímavých bodů které jsem chtěl po cestě navštívit.

Obrazek

Bohužel si myslím, že jsem splnil jen dva ze tří cílu a to jen proto,že jsem nenašel žádné vyšší kopce v okolí. Břidlicový lom s jezírkem my zůstal záhadně utajen, i když si myslím že jsem od něj nemohl být dál jak Cikrt od Julínka… Leč Kebule vařil tak kvalitní mlhu že jsem nenašel. Během cesty jsem několikrát točil bezradně s mapou ale nakonec jsme trefil zpátky k autu. Což bylo důležité vzhledem k tomu že mi pomalu docházela voda a přece bych nenechal malou trpět žízní. Ještě v lese jsem domluvil malé rande s Areskem,a proto že jsme měli hodinku čas,tak jsme vyrazili zavzpomínat na starý časy ke Kyselce. Je to železitý pramen po pod Annaberkem. Prý je z něj dobrý kafe,ale to my s Pitkou nikdy nezjistíme.Škoda,no…Tady se můžete podívat jak jsme zhruba cca šli,je to samozřejmě jen tak provizorně a bez menších sejití z cesty.

Obrazek

 Zatím co jsme čepoval na Kyselce vodu do PETky malá běhala v okolí,a vytahovala z železnatého bláta šišky,lístečky a klacíky. Když měla pocit že už u břehu žádné nejsou,tak šla dál do blatíčka a zastavila se až ho měla po bradavky.Protože jsem měl sebou pistoli a trénoval jí na rány,tak to vzala jako bojovku a udělala si válečné malování.

Obrazek

            Pak už byl čas valit za Luciášm s Aresem na stáje. Chodili jsme (podle Lucky)po prvním výběhu se spoustou překážek a vodním příkopem. Psiska se spolu honili a skákali přes překážky a lovili potápky ve vodě. Nakonec malá byla už unaveňoučká a tak jen čekala až k ni bůh války přiběhne aby po něm mohla vystartovat a čekat další nálet tohoto typického Výmara. Cesta domů proběhla bez nějakých zajímavostí,takže o ní pomlčím.

To je tak v kostce všechno. Mrkněte ještě na videa a uvidíte že malá mi roste jako z vodky a brzo z ni bude krásná velká Pitka (teda pokud k dospělosti stačí háráni,jinak je to pořád štěně;-)

P.S. Pokud někdo důkazně podloží moje cestování,rád poupravím mapy.

P.SS. Díky Lucci za vyběhání

FOTOS

Videos s Areem :

Videos na Kyselce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav

(Jana a Della, 8. 6. 2008 19:14)

Ahoj, tak s výmarem se vyběhá a utahá úplně každý jen oni jsou, ale neutahatelní.Zdravíme Tebe, malou, Areska i Lucku.pac posílá výmarka Della