Jdi na obsah Jdi na menu
 


HighTrek

16. 8. 2008

 Ve středu 6.8.08 jsme se Zdenálem a Pajošem vyrazili na nejvyšší horu moravy Praděd (1492 m.n.m.).Pitka jako správný horský pes šlapala s náma.Auto jsme nechali nad Studánkou a chtěli vyrazit po NS Bílá Opava,ale ta byla bohužel tzavřená a tak jsem musel vést družinu oklikou. První vrcholová prémie byla na Barborce,kterou vyhrál Zdenek a jako odměnu si zalužil pivo. Zde jsme ještě načerpali energii na další cestu(3bitky) a oblékli lehké větrovky na spocené záda.

Dál cesta připomínala dobytčí trh, všude mraky neukázněných turistů,kteří buď nezvládli čtení v základní škole,nebo se jen rozhodli ignorovat ceduli o velikosti vrat do chlíva s pokynem kde se má chodit. Upřímně lituji cyklisty kteří jeli z vrchu a nemohli si užít ten parádni kopec z Pradědu na Ovčárnu(dají se zde trhat rychlostní rekordy na bike ve sjezdu). Na vrchu,zatám co šli kluci jíst,jsme si s Pitkou našli klidné zákoutí,daleko od turistů a užívali si pohled na ty krásne hory. Malou to moc nebavilo a tak hodila na chvilku chrupku.

Cesta dolů byla až na Ovčárnu to samé,akorat po drůhe straně cesty. U Horské jsme potkali Sašu s Tarou a jěště pár kursmenů,ale na nějaké vykecávání nebyl čas,protže jsme valili na autobus. S tím jsme nakonec nejeli,a rozhodli se sejít kousek po cestě dolů a na Sutích odbočit do lesa směrem na Studánku. Cesta byla bez lidí a mnohem příjemnější,a proto jsme mohli hrát různé slovní hry a neméně zajímavou hru s názvem Pěstí te presvědčím,tuto jsme hráli většinou když nedošlo ke shodě při slovních hrách. Nicméně musím uznat,že body za výhru si zase odnesl Zdenál(komu čest,tomu čest). Ve Studánce jsem poslal kluky pro minerálku. Sám jsem vyběhl kousek výš pro auto a nabral je u pramene. Cesta domů byla už jen nekonečná jízda v nákupním vozíku :-D

Výlet to byl pěkný díky slunečnému počasí,parádnímu výhledu a skvělé společnosti.

Pro fotky klikněte na věž (další dodám co nejdřív)

Obrazek

  Mám zde jěště něco málo statistik a map : 

  mapa treku :

Obrazek

profil trasy :

Obrazek

                                                                                       

Délka trasy: 17,05 km

Převýšení: 682m

Max. sklon do kopce: 13,1% (0,6 km)

Max. sklon z kopce: 20 % (0,3 km)

Nejnižší místo: 810 m.n.m.

Nejvyšší místo: 1492 m.n.m.

Čas: nezjištěno

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář